WEGO Projekt

INŻYNIERIA SANITARNA

PROJEKTOWANIE I WYKONAWSTWO

Instalacja centralnego ogrzewania


DLACZEGO OPŁACA SIĘ ZLECIĆ OPRACOWANIE PROJEKTU INSTALACJI C.O. ?

Koszt kompletnej instalacji centralnego ogrzewania w kotłowni to dość odczuwalny wydatek, nad którym warto się dokładnie zastanowić. Sugeruje się wyposażanie kotłowni w wysokiej jakości kotły CO oraz nowoczesne grzejniki i akcesoria dodatkowe. Należy pamiętać, że jakość centralnego ogrzewania w dużej mierze odpowiada za późniejsze koszty eksploatacji budynku. Zdecydowanie warto krok po kroku sporządzić dobry projekt i wybrać metodę ogrzewania, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Nie należy też zapominać o sposobie ogrzewania pomieszczeń–najczęściej stosowane jest ogrzewanie podłogowe wraz z tradycyjnymi grzejnikami.

PROJEKT INSTALACJI         =  ODPOWIEDNI DOBÓR MOCY I UKŁADU INSTALACJI,

                                              =  MINIMALIZACJA KOSZTÓW EKSPLOATACJI,

                                              =  ODPOWIEDNIA AUTOMATYKA STEROWANIA TEMPERATURĄ

Instalacja centralnego ogrzewania Instalacja CO Instalacje centralnego ogrzewania

Instalatorzy, którzy wykonują instalacje centralnego ogrzewania bez dokumentacji projektowej, stosują metodę doboru „na oko”. Żeby uniknąć problemu związanego z niedogrzaniem pomieszczeń, zazwyczaj przewymiarowują średnice rur, moce grzejników i kotłów czy rozstaw rur w przypadku ogrzewania podłogowego. Większy problem stanowi niedogrzanie pomieszczenia, które może być efektem szukania oszczędności przy wykonaniu instalacji.

Istotnym elementem instalacji centralnego ogrzewania jest odpowiednia automatyka, dzięki której Użytkownik ma możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu.

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszych usług, zapraszamy do darmowych konsultacji oraz wyceny projektu. Nasza firma współpracuje z doświadczonymi instalatorami, których możemy polecić.